Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Реабілітація після інсульту та інфаркту

Реабілітація після інсульту

Інсульт головного мозку виникає при гострому порушенні кровопостачання ділянки мозку. Це веде до часткової або повної втрати функцій, за які відповідає уражена мозкова тканина.

Своєчасне медикаментозне або оперативне втручання здатне відновити мозковий кровотік, а подальше повноцінне відновлення функцій багато в чому залежить від грамотної та комплексної реабілітації.

Реабілітація хворих після інсульту є непростим завданням. Її обсяг залежить від кількості та характеру змін, що виникають внаслідок недостатності мозкового кровообігу в ураженому відділі, а ефективність – від взаєморозуміння пацієнта і лікаря. Кінцевий результат безпосередньо пов’язаний з набором і поетапністю лікувально-відновлювальних процедур.

Реабілітація після інсульту передбачає вирішення кількох завдань:

  • check-mark-1 відновлення мозкових порушень;
  • check-mark-1 пристосування до нових умов;
  • check-mark-1 відновлення рухової активності.

Інтенсивність і спрямованість лікування залежить від характеру патології (ішемічний, геморагічний інсульт), локалізації ураженої ділянки і ступеня порушення функцій.

Проводиться терапія, що поліпшує процеси обміну в тканинах і сприяє їх відновленню. Використовуються лікарські препарати, які стабілізують артеріальний тиск, знижують в’язкість крові. Для зняття надмірного м’язового напруги застосовуються міорелаксанти.

Поряд з медикаментозним лікуванням, повернути втрачені функції допомагають фізичні методи реабілітації – лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури, акупунтура. Ці методи націлені на рефлекторний шлях впливу. Вправи для реабілітації після інсульту відтворюють втрачені зв’язки між ураженою ділянкою мозку і керованими ним органами.

Рухові порушення є одними з найбільш частих і важких для відновлення. Реабілітація ніг і рук досягається проведенням комплексу вправ, спрямованих на відновлення рухів у повному обсязі, запобігаючи розвитку контрактур. Терміни реабілітації можуть бути різними і залежать як від ступеня порушення функцій, так і від часу початку відновлювальних заходів та їх інтенсивності.

Лікування та реабілітація після інсульту є складною, але здійсненним завданням. Його успіх значною мірою залежить від можливостей сучасної науки, зусиль медичних працівників і зацікавленості в кінцевому результаті самого хворого.

Реабілітація після інфаркту

Гострий інфаркт міокарда – загибель ділянки серцевої стінки, що виникає через недостатнє постачання міокарда киснем. Реабілітація після інфаркту міокарда являє собою процес відновлення активності хворого з раціональним використанням можливостей організму.

Основним завданням реабілітації є створення оптимальних умов для відновлення фізичної активності. Медична реабілітація передбачає максимальне відновлення функцій організму, порушених хворобою. Фізична реабілітація після інфаркту міокарда, крім цього, включає і заходи з повернення працездатності.

Комплекси лікувальної гімнастики побудовані з урахуванням поступового наростання складності, інтенсивності та тривалості вправ. Ступінь навантаження встановлюється індивідуально залежно від розмірів вогнища ураження і наявності ускладнень. При заняттях лікувальною фізкультурою в період розширення рухового режиму важливе значення має контроль за станом хворого. При найменших ознаках погіршення – навантаження необхідно обмежити.

Реабілітація після інфаркту міокарда важлива для попередження його ускладнень і зниження ризику повторних інфарктів, тому необхідно її проведення в ранні терміни і в повному обсязі.

Кінезітерапія при відновленні

Відновлення – це тривалий процес, який безпосередньо залежить від тяжкості ускладнень, терпіння і бажання пацієнта. У нашому Медичному центрі для реабілітації після інфаркту та інсульту розроблена унікальна Система інтегративної кінезітерапії, заснована на синтезі методів кінезітерапії (лікування рухом) та прикладної кінезіології (наука про рух).

Система інтегративної кінезітерапії включає наступні етапи:

  • check-mark-1 Кінезіологічне тестування. Включає візуальну оцінку статики і динаміки опорно-рухового апарату, мануальне м’язове тестування.
  • check-mark-1 Відновлення оптимального руху. На цьому етапі відбувається ліквідація причин, що призвели до м’язового дисбалансу.
  • check-mark-1 Кінезітерапевтичний вплив. Кінезітерапевтічна програма для відновлення підбирається лікарями індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням його фізіологічних особливостей, історії хвороби та проведеної діагностики і виконується на спеціальних багатофункціональних тренажерах.

Поступове навчання правильним (простим і складним) рухам призводить до їх нейрорефлекторному закріпленню і відновленню трофіки та обміну речовин, а також забезпечує зміцнення м’язового корсету, покращує гіподінамічну та метаболічну функцію.

Грамотне поєднання можливостей Системи інтегративної кінезітерапії з фізіотерапією в нашому Медичному центрі, дозволяє повною мірою відновити кровопостачання і його функції, а значить повернути — свободу мови, свободу руху і радість займатися улюбленою справою і жити повним життям!