Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Реабілітація при ДЦП (дитячий церебральний параліч)

Питання: Що таке ДЦП і які причини його розвитку?

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) включає в себе групу захворювань, які проявляються, в першу чергу, порушенням рухів, рівноваги, і положення тіла. Причиною виникнення ДЦП є порушення розвитку головного мозку або ураження однієї або кількох його частин, які контролюють м’язовий тонус та моторну активність. В даний час ДЦП займає провідне місце в структурі хронічних хвороб дитячого віку. Для хворих ДЦП характерне порушення м’язової і рухової активності, координаторних порушень. Для всіх пацієнтів з церебральним паралічем однаково важко здійснювати контроль над власним рухом. Дистрофічні зміни в скелетній мускулатурі сприяють формуванню грубої рубцевої тканини з подальшим розвитком контрактур, деформацій суглобів, обумовлених компенсаторно-пристосувальною реакцією для збереження стійкого вертикального положення. Порушення рухів при ДЦП включає в себе різного ступеня вираженості порушення статики і динаміки, формування стійкого неоптимального рухового стереотипу в поєднанні з функціональною слабкістю м’язів, атиповістю моторних патернів.

Питання: Які основні проблеми реабілітації дітей з ДЦП?

У проблемі реабілітації різних форм ДЦП одне з провідних місць займають питання ефективного впливу на різні неврологічні симптоми, що розвиваються внаслідок порушення іннервації м’язів. Така патологічна іннервація м’язів є зовнішнім клінічним проявом ураження центральних надсегментарних структур нервової системи на ранніх етапах онтогенезу, на ряду з постійною активністю нередуцірованного тонічного рефлексу призводить до зміненого формуванню функціональної рухової системи дитини, розвитку патологічних установок кінцівок, що, в свою чергу, підтримує і закріплює патологічний руховий стереотип.

Питання: Чи існує ефективне лікування дітей з ДЦП?

В Реабілітаційному центрі ДЦП KinesisLife вперше в Україні об’єднано світові і вітчизняні досягнення у лікуванні дитячого церебрального паралічу з кінезітерапевтичною і кінезіологічною практикою в унікальній Системі інтегративної кінезітерапії (СІК). Система інтегративної кінезітерапії дозволяє значно збільшити рухові можливості хворої дитини, провести корекцію патологічного рухового стереотипу, здійснити цілеспрямовану роботу по зменшенню патологічного м’язотонічного рефлексу, що, в кінцевому підсумку, сприяє зміні всієї системи центральної регуляції руху, стимулює розвиток вищих психічних функцій , емоційно – ментальних порушень.

Питання: Як відбувається реабілітація дітей з ДЦП в центрі KinesisLife?

Реабілітаційний центр ДЦП KinesisLife для лікування церебрального паралічу, застосовує СІК, яка включає спеціальні вправи для дітей з ДЦП. Принципом впливу СІК є вплив не тільки на рухову сферу, а й на сенсорну, вегетативну, психічну систему. Правильно підібрані рухи і пози, адресно впливають на головні і спинальні нервові структури надають сприятливий вплив на функціонування уражених при ДЦП структур головного мозку.

Величезна увага приділяється формуванню оптимального простого рухового стереотипу. Проводиться ретельна етапна роботі з м’язами плечового пояса, так як на рівні пояса верхніх кінцівок запускається механізм спастичності, який поширюється на всі м’язи тулуба. За допомогою Системи інтегративної кинезитерапии цілком можливо вирівняти тонус м’язів плечового пояса, з наступною поетапної роботою над м’язами спини і нижніх кінцівок.

Правильно підібрані лікувальні програми з використанням тренажерів декомпресіонного ряду дозволяють усунути функціональну слабкість окремих груп м’язів, значно зменшити ступінь вираженості контрактур, зменшити спастически скорочені м’язи і зміцнити ослаблені антагоністи.