Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Лікування розтягнення м'язів

Одним з найпоширеніших видів спортивних травм є pастягнення м’язів, яке відбувається через недостатні гнучкості, сили або витривалості, нескоординовані скорочень м’язів, неповного розігріву м’язів, неправильного виконання вправи або неякісної реабілітації після минулої травми. Розтягнення або розрив м’язів і сухожиль слід відрізняти від розтягнення зв’язок. Розтягування зв’язок може присвоюватися перша ступінь (мінімальне або слабке розтягнення, загальна цілісність зберігається, ослаблення або дестабілізації суглоба не спостерігається), друга ступінь (частковий розрив з подовженням волокон, незначне ослаблення або дестабілізація суглоба), третя ступінь (повний розрив зв’язки, значне ослаблення або дестабілізація суглоба). Найбільш поширені розтягнення зв’язок гомілковостопного і колінного суглобів, а також суглобів пальців.

Лікування розтягнення м'язів

Залежно від ступеня і місця розтягування вибирається тип лікування (від мінімального до накладення гіпсу або хірургічного втручання). Розтягування м’язів і сухожиль також розрізняють за ступенями: перша (незначне розтягнення), друга(більш значне розтягнення з частковим розривом) і третя (повний розрив або обрив). Найбільш поширені розтягнення задньої групи м’язів стегна, литкових, чотириглавих м’язів стегна, а також сухожиль грудей і біцепса. Як і у випадку зв’язок, лікування залежить від ступеня розтягування. Як правило, даний вид травми трапляється, коли динамічне подовження м’язових волокон поєднується з потужним ексцентричним скороченням, особливо якщо м’яз з’єднує два суглоба, як, наприклад, задня група м’язів стегна або литковий м’яз. М’язи, що з’єднують два суглоба, більше схильні подовженню при навантаженні і напрузі при ексцентричному скороченні. Розтягування відбувається в тому випадку, коли навантаження перевершує здатність м’яза опиратися їй на фазі уповільнення руху, а м’яз не виплнять свою амортізірующу фуьнткцію. Розтягнення м’яза,, може бути частковим або повним, залежно від ступеня ушкоджень, які отримує структура м’яз-сухожилля.Часткові розтягування відбуваються частіше. Симптомами м’язового розтягування є болі при скороченні і розтяжці, а також набряк. Часта травма багатьох культуристів-«зрив» грудної м’язи або біцепса.

Найчастіше спостерігаються розтягнення задньої групи м’язів стегон, м’язів стегон, а також м’язів гомілок. Але в принципі ви можете розтягнути будь-яку м’яз. Зазвичай даний вид травми відбувається при різкому прискоренні бігу або при виконанні будь-якого руху, якщо м’яз закрепощена.

Лікування розтягнення м’язів в центрі кінезітерапії

Після розтягування м’яз з часом відновлюється, але рубцева тканина завжди менш еластична, ніж здорова. Правильне лікування розтягувань, насамперед перша допомога, дозволяє істотно підвищити якість рубцевої тканини. Але, як і в інших випадках, переважніше попередити травму. Підвищення еластичності м’язів, що дозволяє уникнути розтягуванні, досягається виконанням вправ на розтяжку. Крім того, свій внесок вносять силові вправи з акцентом на ексцентричному скороченні м’язів. Людям з тугорухливими суглобами і частими розтягненнями м’язів особливо корисні вправи за методикою кінезітерапії.