Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Лікування артриту

Артрит – дослівно в перекладі з латині це запальна реакція суглоба (Articulatio (лат.) – суглоб, ит – запальна реакція).

Відповідно, сама назва захворювання свідчить про те, що при артриті відбувається запалення (набряк) суглоба, яке є лише реакцією організму у відповідь на порушення. Тепер залишається зрозуміти, що є причиною, що викликає артрит.

Найчастіше захворювання зустрічається у жінок середнього і літнього віку (30-55 років), хоча іноді від нього страждають навіть діти. Поява його має безліч причин: перенесені інфекції, алергія, нестача вітамінів, захворювання нервової системи, переохолодження, травми, порушення обміну речовин (призводить до погіршення живлення суглобів).

Артрит може вражати, як один суглоб (моноартрит), так і декілька відразу (поліартрит). Залежно від характеру враження виділяють дегенеративний артрит (травматичний) і запальний артрит (подагра, ревматоїдний, інфекційний (гнійний) і реактивний).

Симптоми артриту

В основному при артриті проявляються наступні симптоми:

  • check-mark-1 скутість після сну;
  • check-mark-1 обмеження рухливості, припухлість і зміна форми суглоба;
  • check-mark-1 біль в суглобі в стані спокою і при русі;
  • check-mark-1 почервоніння шкіри над суглобом;

Іноді можуть проявитися:

  • check-mark-1 підвищення температури, озноб, ломота в усьому тілі;
  • check-mark-1 стомлюваність, слабкість, схуднення.

Лікування артриту традиційними методами

Для лікування запалення при артриті фармацевти створили сотні пігулок і мазей, на тюбику яких великими буквами написано – “знімає запалення”. На перший погляд – це якраз те, що вам потрібне. І лікарі рекомендують те ж саме, виписуючи рецепти, і розповідаючи в якій аптеці і що купити.

Людина далека від медицини навіть не замислюється, що вона збирається лікувати запалення, тобто вже набряклий розігрітий суглоб, маззю, яка розігріє його ще сильніше. Це усе нагадує гасіння пожежі бензином. Ми звикли довіряти лікарям, їх досвіду і освітченності, але, на жаль, це не завжди виправдовує наші надії.

Якщо занедбати захворювання, воно переросте в більше запущену стадію. Вживання ліків, призводить до інтоксикації організму, і поступового звикання до них. Больові відчуття заважають вам правильно рухатися і повноцінно жити. А усе тому, що не була знайдена істинна причина захворювання.

Лікування артриту в центрі Кінезітерапії

Лікування артриту в нашому Центрі Кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування артрита в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, перш за все необхідно відштовхуватися якраз від причини, що викликала артрит і розглядати запалення, як фізіологічну реакцію – порушення кровообігу і мікроциркуляції в суглобі, внаслідок чого і виникає набряк, що призводить до зменшення рухливості. Щоб зняти набряклість, необхідно зняти застій в м’язах і зв’язках, що відновить необхідний кровообіг і живлення в суглобі.

Це стає можливим завдяки правильно підібраному комплексу фізичних вправ, що виконуються під спостереженням досвідчених індивідуальних інструкторів-реабілітологів. Спеціальні тренажери дають можливість безболісного лікування, оскільки не створюють осьове навантаження на суглоб, що небажано при захворюванні.

Пройшовши спеціальну програму в нашому центрі кінезітерапії, ви навчитеся жити без болю і зрозумієте, що можна перемогти хворобу без ліків.