Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Хвороба Бехтерева

Хвороба Бехтерева (анкілозуючий спондилоартрит) – це захворювання хребта і суглобів, що носить хронічний системний характер. Найчастіше хвороба Бехтерева вражає молодих чоловіків, жінки також хворіють, але рідше.

При хворобі вражається область хребта, який втрачає свою рухливість і гнучкість, далі запалення може перейти на будь-які інші суглоби організму. Поступово хребці зростаються між собою, зв’язки костеніють, що без належної уваги і лікування призводить до повної знерухомленості хребта людини.

Симптоми хвороби Бехтерева

Проявляється хвороба Бехтерева декількома симптомами. Іноді у пацієнта повністю “дерев’яніє” хребет, що призводить до згинання тулуба навпіл. У положенні лежачи голова пацієнта висить в повітрі, неначе під неї поклали подушку (синдром подушки). У важких формах захворювання можливе заростання великих суглобів (плечового, колінного, кульшувого).

На жаль, чіткої відповіді на питання про причину захворювання немає. Але внаслідок вивчення, є підстави вважати, що хвороба Бехтерева відноситься до аутоіммунних захворювань, що виникають як побічне явище від неправильного і зайвого прийому противірусних препаратів, отриманих травм і перенесених вірусних захворювань “на ногах”.

Xвороба бехтерева лікування

Лікування хвороби Бехтерева традиційними методами

Багато пацієнтів чують діагноз “хвороба Бехтерева” тоді, коли стадія захворювання переходить критичний поріг. До цього початкову стадію хвороби багато років плутають із звичайним артрозом. Лікування виписують традиційне: знеболюючі ліки, хондропротектори, зігріваючі мазі і розтирання.

Кожна здорова людина розуміє, що чим занедбаніша стадія захворювання, тим більше зусиль потрібно докласти для того, щоб одужати. На жаль, методи лікування хвороби, які пропонує сучасна медицина не дають істотного результату, що призводить до відчаю і пошуків хворими інших можливостей для того щоб побороти хворобу.

Лікування хвороби Бехтерева в нашому Центрі

Звернувшись в наш Центр кінезітерапії зі своєю проблемою, ви зможете отримати грамотну кваліфіковану консультацію врача-кінезітерапевта. Слід зазначити, що важливою складовою процесу лікування в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Xвороба бехтерева лікування

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Для пацієнтів з діагнозом хвороба Бехтерева нами розроблений спеціальний унікальний комплекс вправ, який, враховуючи специфіку захворювання, не дає “закостеніти” суглобам і зростися хребцям. Правильні рухи постачають свіжу кров, лімфу і міжклітинну рідину до суглобів, що живить їх і дають їм нове життя. Беручи до уваги особливості хвороби Бехтерева, лікарі центру навчать вас, як змінити свій спосіб життя, правильно харчуватися і вживати рідину, що і стане однією із складових одужання.

Центр обладнаний спеціальними декомпресійними тренажерами, завдяки яким вправи можна робити безболісно на будь-якій стадії захворювання. Також в комплекс лікування входять елементи партерної гімнастики. Індивідуальний інструктор знаходитиметься з вами впродовж усього часу заняття, зможе навчити вас правильно і безболісно рухатися і відчувати своє тіло.

Якщо ви не хочете усе своє життя ходити “зігнутим” і бажаєте навчитися жити без болю – звертайтеся в наш центр кінезітерапії.

Поява набряку пояснюється порушенням кровообігу і мікроциркуляції в області суглоба, відновивши які можна буде зняти набряк і позбавитися від болю. Тому першочерговим завданням є не зняття болю в суглобі, що роблять традиційно лікарі за допомогою знеболюючих засобів, а зрозуміти причину виникнення болю і ліквідувати застій в м’яких тканинах суглоба.

Головне пам’ятати, що при болі в суглобі час працює проти Вас. Чим швидше ви звернетеся до фахівця, тим легше буде ваш шлях до одужання і позбавлення від болю в суглобі.