Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Грижа Шморля

Якщо лікар поставив вам діагноз “грижа Шморля” – це ще не привід для страху, сліз і переживань. Хвороба не настільки страшна, як звучить її назва. Давайте спробуємо розібратися, що ж це таке, і як таке захворювання виникає. Назва захворювання походить від імені німецького професора Крістіана Шморля, який вивчив цю патологію і дав їй детальний опис.

Отже, грижа Шморля (хрящовий вузлик Шморля) – це продавлювання диска в хребець, що знаходиться нижче. Відчуття болю при дисплазії поверхні хребця не виникає, відповідно хвороба не заподіює незручності своєму “хазяїну”. Єдиний можливий прояв – порушення гнучкості цього відділу хребта. Ви можете багато років не підозрювати, що у вас існує цей дефект, і виявити його абсолютно випадково, зробивши рентген хребта. Найчастіше ця грижа виникає в районі грудного відділу, хоча усе залежить від фізичного стану людини.

Лікування грижи Шморля

Основні види і причини появи грижі Шморля

На рентгені розрізняють бічні, передні, центральні і задні грижі Шморля. Усе залежить від того, де розташована грижа. Залежно від кількості вузликів, грижі можуть бути як поодинокими, так і множинними. Головними причинами виникнення цього захворювання можна назвати наступні:

  • check-mark-1 спадковий дефект будови кісткової тканини;
  • check-mark-1 нерівномірний і швидкий ріст дитини (призводить до того, що еластичні структури обганяють зростання кісткової тканини);
  • check-mark-1 нетипові навантаження на хребет (заняття шейпінгом, стрибками у воду, аеробікою).

Лікування грижі Шморля традиційними способами

При виявленні захворювання грижи Шморля частіше усього лікарі намагаються “допомогти” пацієнтові, і виписують йому для зняття запалення медикаментозне лікування у вигляді препаратів, призначених для живлення міжхребцевих дисків. Таке лікування, на жаль, лише на певний час знімає основні симптоми, а хвороба тільки прогресує.

Також, як варіант заспокійливого і болезаспокійливого засобу, вам можуть запропонувати електротерапію, а так само комп’ютерно-магнітну терапію. І те і інше не забезпечує повноцінного живлення дисків, і тому треба замислитися над пошуком іншого способу вирішення цієї проблеми.

Лікування грижі Шморля в Центрі Кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування грижи Шморля в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування гриж за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, у нашому Центрі ви зможете знайти відповіді на усі питання, що виникають у вас у звязку з діагностуванням у вас захворювання – «грижа Шморля». Ми пропонуємо вам позбавитися від хвороби за допомогою індивідуально підібраного комплексу спеціальних лікувальних вправ. Завдяки їх правильному регулярному виконанню, під керівництвом індивідуального інструктора, ви зможете відчути себе людиною, що наново народилася, забути про болі і хворобу. Усі вправи проводяться на декомпресійних багатофункціональних тренажерах, які дозволяють виконувати їх без осьового навантаження на суглоби і хребет.

Не забувайте, що ваше здоров’я тільки у ваших руках. Спробуйте змінити свій погляд на хворобу і навчитися управляти нею і своїм тілом самостійно!