Робочий час
 • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
  Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Лікування остеохондрозу

Остеохондроз хребта один з найбільш частих діагнозів, який озвучується на прийомі у лікаря пацієнтові, що скаржиться на біль в спині. Лідером можна назвати остеохондроз поперекового відділу хребта, трохи рідше зустрічається захворювання шийного і грудного відділів.

Маючи на руках знімки МРТ, що показують, що у пацієнта відбувається руйнування хрящових міжпозвоночних дисків, лікар робить висновок, що біль в спині виникає саме внаслідок втрати міцності і еластичності міжхребцевих з’єднань. Далі грізно звучить вирок – в майбутньому можлива поява міжхребцевих гриж і протрузій.

Забувається тільки про одне – уражений диск оточують м’язи і зв’язки, що є джерелом живлення для міжхребцевих дисків та хребців. Саме м’язи відіграють величезну роль в лікуванні, як остеохондрозу, так і інших захворювань кістково-м’язової системи.

Погляд традиційної медицини на остеохондроз

Навіть у сучасній медицині, не можуть прийти до спільного знаменника: яка істинна причина болю в спині? Одні зв’язують це із запаленням і утиском спинно-мозкових корінців або нервів, важкими фізичними навантаженнями, протягами і переохолодженнями, інфекційними захворюваннями і так далі. Пояснення інших пов’язано з виникненням болей в м’яких тканинах, а саме сухожиллях, зв’язках, м’язах. М’які тканини, що складаються в основному з води, неможливо “прояснити” на рентгені, звідси і різноманітність діагнозів.

Найпоширеніші діагнози, з якими виходять хворі від лікаря після прийому:

 • check-mark-1 спондильоз;
 • check-mark-1 гемангіома хребців;
 • check-mark-1 хрящова таксіково сакралізація;
 • check-mark-1 перехідні хребці;
 • check-mark-1 спондилоартроз;
 • check-mark-1 м’язовий ревматизм;
 • check-mark-1 міофасцит;
 • check-mark-1 фиброзит.

І це лише мала частина “вироків”. За написаним діагнозом йдуть всілякі медикаменти, пошуки позбавлення від болю в народній медицині, а в деяких випадках обмеження фізичної діяльності і навіть одягання корсету.

Остеохондрозу шийного, поперекового та грудного відділів хребта

Захворювання остеохондрозом очима кінезітерапії

Правильним було б не ділити хребет тільки на хребці і диски, а розглядати його в сукупності з м’язами, зв’язками, нервами і судинами. Саме завдяки, налагодженій роботі цієї системи в цілому відбувається збагачення суглобів і хребців вологою та їх повноцінне живлення.

Жаліючи себе і не навантажуючи свої м’язи, людина доводить їх до стану атрофії. Судини і нерви, які проходять через м’язи звужуються, що зменшує кровотік і трофіку тканин. Яка картина вимальовується: людина страждає не від фізичних перевантажень, а від відсутності правильного руху. Хвороба зароджується задовго до того, як ви відчули біль, а саме тоді, коли ви перестали давати своїм м’язам необхідне навантаження.

Лікування остеохондрозу по методу кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування остеохондрозу в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин остеохондрозу, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаються зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Отже, замість звичних пігулок, корсетів, блокад і оперативних втручань є спосіб дати бій остеохондрозу за допомогою правильного руху – кінезітерапії. В основі методу – принцип активізації спазмованих м’язів, що породжують дискомфорт і болі в спині, не навантажуючи при цьому суглоби і хребет. Цей принцип діє як при лікуванні остеохондрозу хребта поперекового відділу, так і грудного і шийного відділів.

Виконуючи вправи на багатофункціональних тренажерах, якими обладнаний центр, є можливість створити необхідне навантаження на мязи потрібного відділу хребта. Вправи не супроводжуються больовими відчуттями, оскільки частину навантаження тренажер бере на себе. Це набагато ефективніше і безпечніше за домашню гімнастику.

Тільки пізнання і розуміння власного організму зсередини зможуть перемогти хворобу 21 століття – остеохондроз.