Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Протрузія міжхребцевих дисків

Лікування протрузії диска традиційними способами

Сучасна медицина розглядає проблеми з міжхребцевими дисками з неврологічної і хірургічної позицій. Передусім ставиться завдання полегшити стан хворого із застосуванням протизапальних обезболюючих препаратів. А потім слідують рекомендації щодо необхідності “перебувати у спокої і берегти себе”. Але такий підхід на деякий час прибирає лише симптоматику, не вирішуючи проблеми. Якщо консервативне лікування не допомагає, то сучасна класична медицина рекомендує вдатися до операції. Але операція, як правило, приносить короткотермінове полегшення, оскільки через деякий час може виникнути рецидив і зявитися наступна грижа на тому ж самому місці або поруч, не кажучи вже про те, що болі не завжди припиняються і після операції.

Найсумніше полягає в тому, що якщо навіть нейрохірурги і виконають операцію на найвищому рівні, то подальша доля хворого їх не хвилює. Тому що операція теж усуває лише прояв хвороби, але ніяк не позбавляє причин її виникнення.

Протрузія міжхребцевих дисків

Лікування протрузії диска в нашому Центрі Кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування протрузії дисків в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування протрузії за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, застосування Методу кінезітерапії хребта та суглобів забезпечує відновлення нормальної роботи м’язів. Живлення міжхребцевих дисків відбувається опосередковано, через прилеглі глибокі м’язи. Якщо м’язи не працюють – диски виснажені і руйнуються. Тому найперше завдання по усуненню гриж – відновлення нормальної роботи м’язів. Стан зв’язок і м’язів у хворих настільки поганий, що їм спочатку важко виконувати прості вправи, наприклад дістати до підлоги в нахилі. Але індивідуально підібрана програма на спеціалізованих тренажерах забезпечує м’яке і безпечне розтягнення, відновлення сили і еластичності м’язів нормалізує кровотік і живлення дисків, що створює сприятливі умови для зняття набряків і зменшення гриж. А фагоцити розчинять і виведуть разом з лімфою фрагменти зруйнованих дисків.

Основний критерій одужання – відновлення м’язової форми кожного пацієнта, яка характеризується не лише можливістю виконання потрібної кількості вправ, але передусім можливістю виконання усіх вправ без болю.