Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Лікування скаліозу

Сколіоз є складною деформацією хребта, що виражається бічними викривленнями в площині спини і обертанням хребта, що скручує (торсіонним), навколо власної осі.

Єдиної відповіді на питання, чому виникає сколіоз – немає. Головними причинами можна назвати недостатньо розвинений зв’язково-м’язовий апарат, що у момент найбільш інтенсивного зростання у дітей 6-8 і 10-12 років призводить до викривлення хребта. Непрямими, але при цьому важливими чинниками можуть служити асиметрія тазу і ніг (навіть незначна), а також порушення постави.

Види сколіозу

Залежно від локалізації викривлень, їх міри і форми для пацієнта може прозвучати різний діагноз. Часто зустрічається S – образне викривлення, яке нагадує англійську букву S, якщо дивитися на пацієнта зі спини. При виході викривлення з площини спини вперед з’являється діагноз лордоз або гіпер лордоз, а назад – кіфоз або гіпер кіфоз. Діагнозів, пов’язаних з викривленням хребта, дійсно може бути багато, головне – зрозуміти причину виникнення і зняти наслідки.

Вправи при скаліозі

Як виявити сколіоз на перших порах

Оскільки сколіоз появляється, як правило, у дітей і підлітків, то саме батьки повинні стежити за спиною дитини. Чим раніше Ви виявите викривлення, тим легше буде з ним впоратися. Звертайте увагу на спину дитини (в розслабленому стані): не повинно бути випинання однієї лопатки відносно іншої, розташування одного плеча вище за інше або однієї руки ближче до тіла, ніж іншої, при нахилі вперед не повинно бути явного викривлення хребта.

Але Якщо Ви не спускатимете очей з осанки дитини – все однобез правильного розвитку м’язового корсета, в любий момент може з’явитися викривлення хребта. Важкі рюкзаки, крива посадка за партою – усе це друзі сколіозу, що розвивається у наших дітей.

Лікування сколіозу за Методом кінезітерапії хребта та суглобів

Важливою складовою процесу лікування сколіозу в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, для того, щоб видужати, треба чітко уявляти причини цього недугу. Головною причиною сколіозу є недостатній розвиток м’язів, які утримують хребет. Спеціально підібраний комплекс вправ, дозволить пацієнтові без болю сміливо крокувати по дорозі до одужання. Виразна динаміка поліпшення прослідковується навіть після нетривалої роботи на тренажерах під наглядом реабілітолога. Кінезітерапія дає можливість відкоригувати різні порушення осанки, а також отримати позитивні результати при ідіопатичному сколіозі I – II міри.

Роботі з дітьми приділяється особлива увага. Грамотно підібрані вправи і ефективне їх виконання під наглядом індивідуального реабілітолога,забезпечить очікуваний результат. Головне, не запустити хворобу, зупинити її на ранній стадії, адже до 18 років можна повністю вилікуватися від сколіозу, підтримуючи м’язи в тонусі і назавжди забути про нього.