Основні етапи лікування

Уся діяльність Центру кінезітерапії спрямована на створення природних умов для одужання хворого. Лікування за методикою кінезітерапії хребта та суглобів в залежності від запущеності стану хвороби, супутніх патологій і т.д. триває від одного і більше курсів. Курс лікування за методикою передбачає 12 сеансів. Тривалість одного сеансу лікування на багатофункціональних тренажерах триває 1-1,5 години. Сеанси лікування повторюються через день.

Процес лікування по методу інтегративної кінезітерапії можна представити наступними етапами:

  1. Перша консультація у лікаря-кінезітерапевта.

    Консультація передбачає мануальне м’язове тестування на предмет вияву функціональної слабкості м’язів, підбір варіантів лікування, тестове заняття на спеціальних тренажерах та міофасціальну діагностику. За результатами консультації і тестування лікар ставить діагноз і складає індивідуальну програму лікування пацієнта (кінезіологічна реабілітація на тренажерах, масаж, мануальна мягкотканева терапія та інші).

  2. Проміжні безкоштовні консультації.

    Повторна консультація у лікаря-кінезітерапевта - через кожні три сеанси. За результатами консультації, при необхідності, коригується програма лікування.

  3. Консультація по завершенню курсу лікування.

    За результатами проведеного лікування може бути прийняте рішення про повторний курс у випадках запущеного стану хвороби.

Важливою складовою процесу лікування в нашому Центрі є мануальне м’язове тестування. Воно дозволяє, досліджуючи тонус м’язів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симптомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і об’єктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується не медикаментозний, а безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м'язів, в роботу включаються зв'язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини - ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м'язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіяти необхідні для одужання м'язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність та сила м’язів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно - їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящової тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Індивідуальна кінезітерапевтична програма для кожного пацієнта складається з урахуванням його фізичних можливостей і стану, супутніх патологій, давності захворювання тощо. Розробляють такі програми висококваліфіковані лікарі-кінезітерапевти(лікарі-неврологи, ортопеди-травматологи, лікарі спортивної медицини та ЛФК).

Постійний контроль з боку інструктора-реабілітолога за виконанням пацієнтом кожного руху - одна з основних вимог методики - тільки правильний рух принесе очікуваний і відчутний результат. Принцип поступовості і послідовності, до дрібниць вивірена тактика в роботі з хворими є запорукою виконання основної заповіді медицини - не зашкодь.

Складання індивідуальної програми лікування і ознайомлення з нею реабілітолога.

В процесі лікування особлива увага приділяється правильному діафрагмальному диханню. Без правильного дихання лікувальний рух не приносить належного ефекту. Уміння правильно користуватися правилами дихання дає величезний лікувальний ефект на будь-якому етапі програми лікування захворювання. Методика передбачає використання унікальних багатофункціональних тренажерів, які створюють декомпресійне і антигравітаційне навантаження, яке прийнятне для пацієнтів будь-якого віку і фізичної форми.

Таким чином, переважна більшість вправ виконуються на професійних багатофункціональних тренажерах, що дозволяє відновити мікроциркуляцію в глибоких м'язах, звільняє від болю, усуваючи спазми і набряки, при цьому знімається осьове навантаження з суглобів і хребта. Усе це дає можливість востановить повноцінну працездатність навіть, в, здавалося б, запущених стадіях.