Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Спортивні травми

Найчастіше у професійних спортсменів і людей, які ведуть активний спосіб життя, відбувається передчасне погіршення стану окремих частин тіла. Для кожного виду спорту характерний певний тип травм, і можливість передбачити це дозволяє попереджати травми. У баскетболістів, які переходять професійний спорт у віці двадцяти з невеликим років, голено-стопного суглоби знаходяться, як правило, в такому стані, наче вони вже довгі роки вражені артритом. Це не дивно, особливо якщо взяти до уваги специфіку даного виду спорту. Крім того, для баскетболістів характерні пошкодження та дефекти у верхній частині колінного суглоба. Для артистів балету характерні дегенеративні зміни кісток, що становить звід стопи, а також передчасне зношування суглоба великого пальця ноги.

Лікування спортивних травм

Хоча для кожного виду спорту характерний певний тип травм, вони можуть бути викликані різними факторами. Для прикладу розглянемо остеоартрит. Будь-який вид спорту, пов’язаний з високоінтенсивними, прямими, ударними навантаженнями (футбол, пауерліфтинг), повторюваними ударними навантаженнями або скручують тиском на суглоб, підвищує ймовірність пошкодження суглоба, в тому числі і виникнення остеоартриту. Як відомо, травма колінного суглоба, перенесена в шкільному віці, збільшує ймовірність розвитку остеоартриту надалі. Генетичні чинники впливають у половині випадків остеоартриту суглобів рук і стегон і в меншій кількості випадків – колінних суглобів. На ймовірність розвитку остеоартриту впливає також комбінація соматичних та інших факторів, сукупність яких має більше значення, ніж одинична серйозна травма суглоба. Своєчасне діагностування, лікування і повна реабілітація в разі цих порушень можуть знизити ймовірність посилення проблеми. Навіть зниження ваги може зменшити ризик виникнення остеоартриту приблизно в два рази. Зміцнення чотириглавих м’язів, які часто ослаблені у пацієнтів, страдажщіх остеоартритом, може знизити ймовірність виникнення остеоартриту колінного суглоба на 30 відсотків.

Лікування спортивних травм в центрі кінезітерапії

Сукупні пошкодження, завдані вашому опорно-руховому апарату під час занятті спортом, є основною причиною істотних змін, які з віком відбуваються в кістково-м’язової системи. Крім того, після 40 років ви втрачаєте по одному відсотку м’язової і кісткової маси в рік. Максімалький обсяг кісткової маси спостерігається в 30 років, а потім починає поступово зменшуватись. Після менопаузи зменшення кісткової маси у жінок прискорюється. Сухожилля і зв’язки втрачають пластичність і стають більш крихкими. Хребетні диски, виконують амортизаційну функцію, зневоднюються, гірше пом’якшують ударні та інші навантаження, що веде до зростання проблем з шийним і поперековим відділами спини. Суглоби втрачають протеоглікани і стають менш міцними. Зцілення всіх цих тканин після травм стає більш проблематичним, тривалим і не завжди завершується повним відновленням. Після травм ви відновлюєтеся вже не так швидко, як раніше. Сповільнюється метаболізм, що може призводити до збільшення зайвої ваги, якщо ви не збільшите свої фізичні навантаження або не скоротить споживання калорій. Але це зовсім не означає, що у вас немає виходу. Багато зміни викликані в першу чергу пасивним способом життя, а не віковими чинниками. І якщо ви звернетесь в наш центр і будете дотримуватися наших порад, вам може вдасться щасливо уникнути цих змін.