Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Гострий біль у спині

Є безліч всіляких теорій, які пояснюють появу гострого болю в спині. До кожної теорії створюється своя методика лікування, і ви маєте право вибирати будь-яку з них. Давайте поміркуємо логічно, коли, як і чому ви відчуваєте гострі болі в спині? У 95% випадків больові відчуття виникають в процесі руху: нахилилися, повернулися, різко встали і т. д.

Чому саме вас турбує біль в спині? А ви згадайте, коли останній раз віджималися, присідали, підтягувалися? Швидше за все, це було ще за часів школи або інституту. Ваші м’язи, не працюючи, день за днем ставали все слабкішими, і якщо ви нічого не зробите, і далі продовжуватимуть атрофоватися.

Робота м’язів – це колосальна праця. Через них проходять усі рідини, кров і лімфа, які живлять організм. З віком вага тіла збільшується, а кількість працюючих м’язів стає тільки меншою. І ось, рух, який ви раніше робили з легкістю стає для вас складним, виникає відчуття болю. Це і є розплата за неувагу до себе, і повірте, ваш вік тут зовсім ні до чого.

Щоб виконувати рух без болю, м’язи повинні повноцінно харчуватися (отримувати кисень, ліпіди, глюкозу, білок). Усі судини і нерви знаходяться в м’язах, і вони утворюють одну взаємопов’язану систему. Ви нахилилися, атрофовані м’язи не доставиликисень – стався спазм і набряк м’язів. Підсумок – гострі болі в спині.

Треба усвідомити, що больові рецептори розташовані тільки в м’язових тканинах. Нервові закінчення так би мовити зчитують больовий синдром м’язів і дають про це знати мозку. Але джерело болю розташоване в м’язах, тому щоб зняти біль, потрібно звернути увагу саме на них.

Біль в спині лікування

Лікування гострого болю в спині традиційними способами

Якщо ви звертаєтеся до лікаря з больовими симптомами в спині на ранній стадії, швидше за все вас чекає медикаментозне лікування у вигляді нестероїдних протизапальних засобів, а в деяких випадках навіть гармональних препаратів. На жаль, через якийсь час ви і самі побачите, що вони перестануть діяти. А найнеприємніше, що увесь час, який ви їх приймали, вони шкодили вашому організму.

Звичайно, прийняти пігулку, це найпростіший спосіб, але він тільки затягує час, який є таким безцінним для лікування. Зменшуючи рухливість при болі, ви робите тільки гірше, так як тільки рух зможе вилікувати вас від болю.

Поступове знерухомлення призводить до серйозних форм захворювання. Вам пропонують хірургічне втручання, аргументуючи, що без нього ви не позбавитеся від гострих болей ніколи.

Лікування гострих болей в спині в нашому Центрі

Важливою складовою процесу лікування в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, фахівці нашого центру пропонують вам кардинально інший підхід до лікування болю в спині.Займаючись за спеціальною методикою і виконуючи індивідуальний курс вправ на декомпресійних тренажерах, ви вчитеся правильно рухатися і позбавлятися від болю, відновлюючи глибокі м’язи, що живлять суглоби і хребет. Усуваються спазми і набряки, що призводить до відновлення повноцінної працездатності і суттєвого покращення якості життя.

Окрім роботи на тренажерах пацієнт навчається діафрагмальному диханню, також використовується масаж. Робота над своїм тілом завдання не легке, але тільки вам вибирати: повноцінне життя чи гострі болі та приймання пігулок від них!