Робочий час
 • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
  Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Лікування міжхребцевої грижі

Грижа міжхребцевого диска (міжхребцева грижа) досить поширене захворювання хребта в шийному і поперековому відділах. Протікає грижа міжхребцевого диска (МХД) з сильними болями в поперековому відділі хребта, які можуть поширюватися по напряму сідничного нерва. Часто з’являються оніміння або печія в нижніх кінцівках.

Грижа в шийному відділі хребта також приносить біль, що також супроводжується паталогічними відчуттями у верхніх кінцівках хворого. Лікування міжхребцевих гриж в сучасній медицині одне з найскладніших завдань. А усе тому, що загальноприйнята природа гриж і її пояснення у вигляді “випинання” і “вибухання” дисків в хребетний канал суперечить сьогоднішнім знанням анатомії і фізіології.

Міжхребцева грижа лікування

Симптоми міжхребцевої грижі

Можна виділити декілька етапів, що характеризують появу і прогрес грижі міжхребцевого диска.

На першому етапі:

 • check-mark-1 з’являються легкі болі в спині, що вказує на початкову стадію дегенеративно-дистрофічного процесу;
 • check-mark-1 порушується кровообіг зони, що визначає грижу, починається набряк та спазм м’язів;
 • check-mark-1 відбувається компенсаторне викривлення хребта(антасегічний сколіоз).

На другому етапі:

 • check-mark-1 болі в спині міняють свій характер;
 • check-mark-1 може проявитися зниження температури тіла;
 • check-mark-1 відбувається зміна в процесі потовиділення, починається сухість шкіри;
 • check-mark-1 положення тіла хворої вибирає виходячи з больових відчуттів, починає розвиватися сколіоз;
 • check-mark-1 починається обмеження в згинанні і розгинанні тулуба.

Міжхребцеві грижі лікування традиційними методами

Після першого візиту до лікаря і визначення діагнозу – грижа міжхребцевих дисків хребта, у хворого, як правило, з’являється помилкове розуміння, що у нього є можливість вилікувати хворобу призначеними медикаментами, найчастіше нестероїдними протизапальними засобами. Так він робить перший неправильний крок, якій віддалятиме його від одужання.

Виписані ліки на якийсь час зможуть зняти больовий синдром, а потім пацієнта чекає наступне: дія препаратів слабшатиме, оскільки організм до них звикне, можлива алергічна реакція, поява виразки шлунку, може статися зміна локалізації больових симптомів. До того ж втрачений час часто призводить до збільшення, як розміру грижі, так і їх кількості.

Наступні пропозиції лікаря – оперативне втручання. Пропонуючи його, фахівці забувають попередити, що відсоток позитивних результатів операцій за світовою статистикою рівний усього 5-10%. Хірург, який робить її, через тиждень забуває про хворого. Він свою справу зробив, далі “порятунок потопаючого справа рук самого потопаючого”. Запам’ятайте, будь-яке хірургічне втручання в Ваш хребет вже несе руйнівну, а не поновлюючу дію! Руйнується зв’язковий і м’язовий апарати, структури кісток і дисків; розвиваються рубцеві зміни і спайки в м’язах, що призводить до дефіциту живлення цієї області і подальшому руйнування диска.

Після операції хворого може чекає носіння корсета, обмеженість в рухах і інвалідність.

Лікування міжхребцевої грижі по методу кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, лікування по вказаній методиці, дасть можливість позбавитися від хвороби без якого-небудь оперативного втручання. Спеціальні тренажери, що мають декомпресійну і антигравітаційну дію дозволять розв’язати проблему грижі міжхребцевих дисків усіх відділів на будь-якій стадії без хірургічних операцій і використання медикаментів. Правильний рух допоможе відновити живлення міжхребцевих дисків, які, втратили свою еластичність і можливість амортизації при осьових навантаженнях і тепер руйнуються на елементи, утворюючи грижу. Індивідуально розроблений комплекс вправ дозволить включити в роботу найглибші м’язи хребта, що оточують грижу. Таким чином, лікування отримає саме та зона, яка потребує його.

Центр кінезітерапії допоможе вам відновити працездатність, повернути упевненість рухам, отримати розуміння істинної причини виникнення міжхребцевої грижі. А головне – суттєво поліпшити якість життя.

Міжхребцева грижа лікування