Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Реабілітація після операцій на хребті і суглобах

На превеликий жаль, доводиться констатувати, що в післяопераційний період усім пацієнтам рекомендують спокій і малорухомість. Ясна річ, що існують розумні обмеження, спрямовані на загоєння тканин, приживлення імплантатів і рубцювання, але тривале перебування в гіпсових пов’язках і нерухомість призводить до величезної шкоди для непрацюючих м’язів, суглобів і зв’язок. Тиждень нерухомості може призвести до втрати близко 40% м’язової маси! Тому реабілітацію слід починати відразу ж після зняття гіпсової іммобілізації, витягнень та інших фіксаторів і обмежувачів.

Реабілітація після операцій традиційними методами

Традиційна реабілітація у вітчизняній медицині вкрай обмежена засобами, які використовуються – масажі, прогрівання і легка гімнастика. Переконання пацієнта в необхідності малорухомості очевидне, при атрофованих м’язах і пошкодженому суглобі будь-який неправильний рух може призвести до серйозної травми. Відсутність спеціально навченого персоналу і професійних тренажерів відкидає реабілітацію по ефективності відновлення на рівень кам’яного віку.

Реабілітація після операцій

Реабілітація після операцій на хребті і суглобах в центрі кінезітерапії

Для прискорення відновлення функцій і живлення пошкодженої ділянки (а операція це серйозне ушкодження і удар по організму) на сьогодні немає нічого ефективнішого чим рання реабілітація через рух з використанням методів кінезітерапії.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення.

Реабілітаційні програми, які використовуються в нашому центрі, значно прискорюють процес відновлення, оскільки розробляються строго індивідуально під кожен конкретний випадок і дають можливість локально підібраними вправами безпечно опрацьовувати окремі м’язи і зв’язки.

Таким чином, відновлення нормальної роботи м’язів призводить до поліпшення кровопостачання і лімфотоку, а це не лише прискорює загоєння тканин і знімає набряки, але і покращує обмінні процеси в кісткових тканинах, допомагає відновити зв’язки і хрящі. Програма реабілітації за порівняно короткий час дозволяє повернути рухливість і працездатність, зменшує період використання корсетів, бандажів і милиць. Різноманітність вправ дає можливість не лише провести відновлення, але і поліпшити фізичну форму в цілому, оскільки зазвичай проблеми не локалізуються тільки в одному суглобі.

Своєчасне і грамотне застосування нашої методики дозволяє прискорити і полегшити післяопераційний період, а також уникнути подібних операцій надалі, що допомагає повернути пацієнтові віру в себе і знову відчувати себе здоровою і повноцінною людиною, без страху за своє майбутнє.