Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Хвороби хребта

За таким простим поняттям, як біль в спині, може ховатися дуже багато. Симптоматика різних захворювань, протікання, наслідки і методика лікування дуже сильно відрізняються, тому важливо поставити точний діагноз. Біль, деформації хребців, порушення рухливості можуть бути спричинені як хворобами внутрішніх органів, так і пов’язані з невралгією, травмами і різними запаленнями. Наприклад, біль в попереку може бути викликаний як сечокам’яною хворобою, так і ревматоїдним артритом. Томуважливою задачею лікаря є – проведення грамотної, комплексної діагностики з метою виявлення можливого основного захворювання.

Захворювання хребтаВ більшості випадків болі викликані тим, що в результаті природженого або придбаного викривлення хребта (травми, сколіоз, кіфоз), неправильного малорухомого способу життя (остеохондроз) на увесь хребетний стовп або його частину здійснюється надмірний тиск, внаслідок чого хребці стискають один одного, стираючи свої краї і міжхребцевий хрящ. Порушення працездатності і кровопостачання м’язів призводить до спазмів, передавлювання нервів, випинання хрящів і як результат – до болів, порушення постави і рухливості хребта.

Лікування захворювань хребта традиційними методами

Якщо усі аналізи і знімки показують, що пацієнт має проблеми з хребтом, то підключається широкий набір традиційних і нетрадиційних методів лікування захворювань хребта, від банок з гірчичниками до масажу і акупунктури. З урахуванням того, що у хвороб хребта практично немає вікових обмежень, то страждають “і старий, і молодий”, а це призводить до активного вживання різних знеболюючих засобів для швидкого зняття симптомів, що, як ми розуміємо, не вирішує самої суті проблеми.

Лікування і профілактика хребта в центрі кінезітерапії

Лікування хвороби хребта в нашому Центрі Кінезітерапії

Наша методика передбачає три етапи:

  • check-mark-1 аналіз скарг пацієнта, даних неврологічного огляду, результатів інструментальних та лабораторних досліджень;
  • check-mark-1 функціональне дослідження пацієнта, що включає аналіз пози, ходьби, обсягу рухів, статичну і динамічну пальпацію з використанням стандартних методів діагностики в оцінці стану пацієнта;
  • check-mark-1 мануальне м’язове тестування;
  • check-mark-1 формування клінічного діагнозу.
  • check-mark-1 проведення тестового заняття на спеціальних тренажерах;
  • check-mark-1 розробка індивідуальної кінезітерапевтичної програми з урахуванням результатів тестового заняття та комплексної оцінки стану здоров’я пацієнта.

Важливою складовою процесу лікування в нашому Центрі є мануальне м’язове тестування. Воно дозволяє, досліджуючи тонус м’язів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симптомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план корекції неоптимальних рухів та процесу лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і об’єктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому Медичному центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – Метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення.

Таким чином, лікування в нашому Центрі кінезітерапії дає можливість досягти результату без застосування медичних препаратів, внутрішніми силами самого організму, оскільки спеціальний набір вправ усуває саму причину виникнення захворювання. “Витягуючі” вправи відновлюють нормальну форму хребта, знімають тиск з суглобів, а м’язові вправи зміцнюють м’язовий корсет, що підтримує хребет і відновлюють нормальний кровотік, а значить і живлення глибоких м’язів, тканин і хрящів.

Важливим компонентом гарантованої реабілітації і відновлення є масаж, сприяючий нормалізації м’язового тонусу, збільшенню рухливості суглобів, поліпшенню крово- і лімфо обігу.

Не забувайте, що ваше здоров’я тільки у ваших руках. Спробуйте змінити свій погляд на хворобу і навчитися управляти нею і своїм тілом самостійно!