Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Дисплазія сполучної тканини

Синдром дисплазії сполучної тканини – це системне захворювання сполучної тканини, яке обумовлене її неправильним розвитком в ембріональному і постнатальному періодах. В процесі захворювання відбувається порушення будови колагенових волокон, які стають дуже вразливими і повільно відновлюються.

Проблема полягає в тому, що виявити СДСТ у дитини до трьох років досить непросте завдання, тому як її кістково-м’язова система ще формується, і обкреслити грань між нормою і патологією в цей період практично не вдасться. Після трьох років, основні симптоми, на які повинні звернути увагу батьки: гіпермобільність суглобів, прояви плоскостопості, сколіозу, скарги на болі в суглобах, деформацію грудної клітки, патологіюорганів зору. Хоча проявом дисплазії сполучної тканини можуть бути і ураження внутрішніх органів, порушення обміну речовин. Це пояснюється тим, що в зародженні ДСТ використовується сполучна тканина усього організму, і в системах, що відіграють важливу роль в життєзабезпеченні організму також.

Лікування дисплазії сполучної тканини

Досить часто при СДСТ відбувається ураження шийного відділу хребта (діти 8-14 років), коли хребці рухаються один відносно одного при будь-яких змінах положення хворого. Це призводить до утиску або роздратування кровоносних судин, і як наслідок – головніболі, запаморочення, потемніння в очах. Клінічні прояви СДСТ дуже різноманітні, оскільки універсальності патологічних ушкоджень сполучної тканини немає.

Синдрому дисплазії сполучної тканини лікування традиційними методами

Лікування синдрому дисплазії сполучної тканини завдання не з простих. Для виявлення патології необхідно пройти цілий ряд лабораторних обстежень: УЗД, всілякі біохімічні і молекулярно-генетичні аналізи, комп’ютерну томографію (КТ), електроміографію і т.д.

Оскільки хвороба має величезну кількість проявів підхід до її лікування також різний. Але перше, що намагаються зробити лікарі в поліклініці – це виписати ряд медикаментів (про всяк випадок), які навіть за визначенням захворювання навряд чи допоможуть. Підхід має бути кардинально іншим. Якщо поставлений діагноз синдром дисплазії сполучної тканини, то головне завдання – це грамотна реабілітаційна програма.

Лікування синдрому дисплазії сполучної тканини в Центрі кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування дисплазії в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м’язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Звернувшись в центр, наші висококваліфіковані фахівців, розкажуть вам, як безпечно і ефективно усунути прояви захворювання і зробити своє життя повноцінним. Якщо ви навчитеся розуміти свій організм, то триматимете розвиток СДСТ “під контролем”. Пам’ятайте, що вас чекає важка і наполеглива праця, але це того варте.