Робочий час
  • clock Пн — Пт 08:00 – 22:00
    Сб – Нд 09:00 – 18:00
Контактна інформація
Запитайте експертів

Кіфоз

Кіфоз – це один з різновидів викривлення хребта. На відміну від сколіозу, деформація відбувається в сагиттальной площині. При правильному розвитку дитини в сім років повинен сформуватися фізіологічний кіфоз грудного відділу, а в період статевого дозрівання – кіфоз в крижовому відділі. Що ж може порушити правильність формування дитячого хребта? Усе дуже просто – спосіб життя школяра, який майже увесь час проводить в школі за партою, удома – за уроками і комп’ютером, і до усього фізичній культурі дітей приділяється максимум 2 години в тиждень. Стаючи старшими, високі хлопці-підлітки, почуваючи себе незручно, намагаються здаватися нижче і свідомо сутуляться. Через певний час вони помічають, що по-іншому ходити у них вже просто не виходить. Сутулість зникає тільки при примусовому випрямленні спини або ж в положенні лежачи.

Одним з різновидів кіфозу, який в основному зустрічається у хлопчиків десяти-шістнадцати років, є хвороба Шейерманн-Мау (юнацький кіфоз). При цьому викривленні хребет не випрямляється ні примусово, ні в положенні лежачи.

Кіфоз лікування

Як проявляється кіфоз

Розвиток захворювання знаходиться на піку в період посиленого зростання дитячого організму. Саме у цей період зростання кісток випереджає розвиток м’язової системи дитини, яка буває ослаблена частими хворобами або ж генетичною схильністю.

Симптом круглої спини видно неозброєним оком: опущені і випнуті вперед плечі і голова, стисла грудина і в’ялий живіт. Для перевірки можна зробити декілька вправ. Встаньте до рівної поверхні спиною і притисніть до неї сідниці, лопатки і потилицю. Якщо є прояви кіфозу, то голова явно видаватиметься вперед. Також кіфоз не дозволить вам на прямих ногах дотягнутися кінчиками пальців рук до підлоги.

Лікування кіфозу по методу кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування кіфозу в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м’язів, в роботу влючаются зв’язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини – ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м’язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно – їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Таким чином, єдино правильним рішенням для лікування кіфозу служить зміцнення усього м’язово-зв’язкового апарату спини. Спеціальний комплекс вправ, підібраний виходячи з індивідуальних особливостей і проявів хвороби, допоможе перенести навантаження на задні, відділи хребта, знімаючи її тим самим із слабких передніх.

Фахівці Центру кінезітерапії навчать вас правильно тренувати і відчувати своє тіло, щоб ви могли самостійно займатися лікувальною фізкультурою. Для кращого результату можна поєднувати вправи на спеціальних тренажерах з сеансами лікувального масажу, що також проводиться в Центрі кінезітерапії.

Займаючись за спеціальною методикою і виконуючи індивідуальний курс вправ на декомпресійних тренажерах, ви вчитеся правильно рухатися і позбавлятися від болю, відновлюючи глибокі м’язи, що живлять суглоби і хребет. Усуваються спазми і набряки, що призводить до відновлення повноцінної працездатності і суттєвого покращення якості життя.

Окрім роботи на тренажерах пацієнт навчається діафрагмальному диханню, також використовується масаж. Робота над своїм тілом завдання не легке, але тільки вам вибирати: повноцінне життя чи гострі болі та приймання пігулок від них!